Francuski malarz uliczny za Anti-Fiat Muralem Otrzymuje datki od Bitcoinów, ale jest jedna jaskinia

Uliczny artysta Pascal Boyart kontynuuje zbieranie datków na Bitcoin’y za pomocą swojego muralu, który jest skierowany do banków centralnych.

Kody QR mogą być złym pomysłem
Francuski malarz uliczny Pascal Boyart zebrał już 0.0514 BTC (około 500 dolarów) w ciągu zaledwie pięciu dni od namalowania swojego muralu, według jego Reddit postu, gdzie również dzielił się procesem malowania sprayem kodu QR Bitcoin.

Powódź darowizn nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę silne przesłanie jego obrazu, które eksponuje malejącą wartość walut fiat.

Blockchain staje się gorącym tematem podczas tegorocznego Tygodnia Sztuki w Miami
Błazen Bitcoin
Mural jest odtworzeniem obrazu Stańczyka autorstwa XIX-wiecznego obrazu polskiego artysty Jana Matejki. Przedstawia on smutnego błazna na tle radosnego balu.

W wersji Boyart’a na obrazie znajduje się również mnóstwo banknotów euro, które są rozrzucone po całej podłodze.

Jest to oczywiste uderzenie w Europejski Bank Centralny (EBC) i inne duże banki centralne, które ostatnio wzmocniły swoje programy luzowania ilościowego (QE).

Jak donosi U.Today, artysta namalował również marmur poświęcony ruchowi żółtej kamizelki, który zawierał krypto walutową zagadkę, mogącą przynieść 1000 dolarów każdemu, kto potrafiłby ją złamać.

Z powodu tego obrazu Boyart otrzymał od anonimowego wielbiciela datek na Bitcoin w wysokości 4000 dolarów.

London Gallery oferuje obrazy kryptońskie, dostępne opcje z ośmioma monetami

Kody QR mogą być złym pomysłem
Niektórzy Redditors ostrzegali Boyarta przed zbieraniem datków w ten sposób, ponieważ aktorzy pozbawieni skrupułów mogą po prostu pomalować swoje kody QR na prawdziwe. W związku z tym, przyjazni Bitcoinom przechodnie nie będą w stanie dowiedzieć się, czy wysyłają swoje datki na uzasadniony adres.

Portfel Bitcoinów pomalowany sprayem przez Boyarta otrzymał już ponad $1,300 wartości BTC w czasie prasy.

Zapisz się do U.Today na Twitterze i weź udział we wszystkich najważniejszych codziennych wiadomościach kryptograficznych, historiach i prognozach cen!